Renkantis kiliminę dangą svarbu atsižvelgti į šias savybes: dydį, sudėtį, funkcionalumą. Žinoma, prieš išsirenkant kiliminę dangą, reikėtų šiek tiek nusimanyti apie šių dangų paviršiaus struktūrą ir jos skirtumus.
Kaip išsirinkti kiliminę dangą?
Norint tinkamai išsirinkti reikėtų nuspręsti, kokioje patalpoje danga bus tiesiama, kaip instensyviai bus veikiamas jos paviršius, ar toje vietoje bus vaikščiojama nuolatos, ar su pertraukomis. Taip pat galbūt pavyks įvertinti, kas dar galėtų pakenkti dangai ir kokį stilių norite sukurti – pagal tai reikės pasirinkti dangos spalvą, struktūrą bei dizainą.
Kiliminės dangos rūšys
Kiliminė danga skirstoma pagal savo struktūrą į dvi rūšis – natūralią ir sintetinę. Kai kurie kilimai turi mažų kilpų paviršių, tai suteikia struktūriškumo įspūdį. Toks paviršius yra atsparus ir ilgaamžis, lengvai prižiūrimas.
Kirpto paviršiaus dangos
Kirpto paviršiaus dangos dažniausiai naudojamos visuomeninės paskirties patalpose. Tokios dangos skirstomos pagal paviršiaus pluošto aukštį. Vadinamieji veliūriniai kilimai yra gana glotnaus paviršiaus ir trumpos tekstūros, juos lengva prižiūrėti, tačiau labiau matosi nešvarumai. Priešingai nei sukto ir termiškai fiksuoto pluošto kilimai, pastarieji yra ilgesnės tekstūros, todėl labiau maskuojasi nešvarumai, juos lengviau valyti.
Saxoni kilimai
Dar storesnės tekstūros ir specialaus kirpimo yra “saxoni” kilimai. Jie ilgiau išlaiko savo tekstūrą ir vertikalią padėtį, nesukimba. Naudojant tokius kilimus erdvei suteikiama jaukumo ir patogumo. Juos galima naudoti ir visuomeniniuose pastatuose.
Ilgo pluošto kilimai
Verta paminėti ir ilgo pluošto kilimus, kurie dažnai sutinkami namuose. Gaminant šią dangą dažnai derinami skirtingo aukščio pluoštai, tokie kilimai sunkiau valomi ir netokie praktiški, tačiau labai jaukūs ir malonūs basoms kojoms.
Kaip prižiūrėti kiliminę dangą?
Norint išsaugoti kiliminės dangos kokybę reikėtų juos tinkamai prižiūrėti. Pirmiausia tai ją reguliai siurbti bent 1-2 k. per savaitę. Valyti dėmes tik joms atsiradus ir nedelsti. Valyti dėmes reikėtų tam skirtais valikliais pagal kilimo tekstūrą, kitaip likę nenuvalyti dėmės likučiai vėl trauks prie savęs nešvarumus ir dulkes. Jei kiliminė danga paklota šalia įėjimo iš lauko, šią kilimo vietą reikia prižiūrėti taip pat tam skirtomis priemonėmis. O norint namuose palaikyti išskirtinę švarą ir higieną, reikėtų vieną kartą per metus kilimines dangas valyti profesionaliai.
Tiesti ar klijuoti?
Kiliminės dangos yra klijuojamos arba laisvai tiesiamos. Dažnu atveju klijuojama visuomeninėse patalpose, o namuose kur kilimai dažniausiai atlieka tik interjero detalės vaidmenį – laisvai patiesiami.