Tinkavimas – tai etapas sekantis po sienų išmūrijimo. Kartais tenka atlikti tinkavimo darbus ir po nekokybiško tinkavimo, tačiau tai galima pavadininti sienų lyginimu. Toks sienų lyginimas reikalingas išskirtinais atvejais, kuomet namo statytojas tinkavimo darbus atliko nekokybiškai ir ne pagal reikalavimus. Teisingas sienų nutinkavimas yra labai svarbus galutiniam sienų apdailos rezultatui.
Kartais sienų tinkavimas gali būti galutinis sienų apdailos būdas – tai vadinama dekoratyviuoju tinkavimu. Galimos įvairios tokių sienų tinkavimo variacijos. Pats užsakovas ar dizaineris parenka grubumą, spalvą, tekstūrą ir t.t.
Sienų tinkavimas atliekamas esant ne žemesnei nei +5 ºC ir nedidesnei kaip +30 ºC temperatūrai. O santykinė oro drėgmė neturėtų viršyti 60 %. Tokios aplinkos sąlygos turėtų laikytis apie tris paras po tinkavimo darbų.
Taip pat be estetinės išvaizdos, tinko sluoksnis suteikia priešgaisrines savybes bei pagerina akustines, šilumines patalpų savybes. Jeigu tinkuojama dekoratyviniu tinku, toks metodas labai sumažina sienų apdailos kaštus ir tokie darbai yra labai greitai atliekami, bei greitai gaunamas galutinis vizualus rezultatas.
Dekoratyvinis tinkavimas ar dekoratyvinis dažymas?
Ilgaamžiškumo ir eksploatavimo aspektais dekoratyviniai tinkai nuo dekoratyvinio dažymo beveik nesiskiria. Esminis skirtumas yra paviršiaus grubumas ir vizuali išvaizda. Dekoratyvinio paviršiaus netolygumas labiau maskuoja fizinius pažeidimus. Taip pat tokius pažeidimus paprasčiau pataisyti nesugadinant visos sienos.
Dekoratyvinis sienų tinkavimas atliekamas rankiniu būdu. Sienų grubumas priklauso nuo specialų įmaišų, kurias reikia įmaišyti arba jau būna įmaišytos gamintojo į parduodamą dekoratyvinį tinką. Na, o konstrukcinis tinkavimas altiekamas arba rankiniu arba mašininiu būdu. Mašininis tinkavimo būdas paremtas tinko mišinio tiekimu ant paviršiu suslėgto oro pagalba, užpurkštas tinko sluoksnis yra užlyginamas trapeciniais įrankiais ir taip suformuojamas norimas tinko sluoksnis.
Įprasto buto įrengimui tinkavimo darbai pasitaiko gana retai, o paviršių lyginimas atliekamas prieš pat sienų glaistymą. Dažnas sienų lyginimas pasitaiko remontuojant senos statybos butus, tokiais atvejais sutinkami išskirtinai netiesūs sienų paviršiai. Butent dėl to, kiekvienas norintis remontuoti senos statybos būstą – pirmiausia turėtų įvertinti kokio sienų lygumo norisi. Yra papildomų technologijų, kurios atliekamos norint sutaupyti ir maskuoti sienų nelygumus, apie jas galime pakonsultuoti individualiai ar atvykus į jūsų būstą apžiūrai.